AC-4800-AA59569R36T0078
DigiKey Part Number
3479-AC-4800-AA59569R36T0078-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC-4800-AA59569R36T0078
Description
AC-4800-AA59569R36T0078 1=1M
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.078" (1.98mm, 5/64") - Inner Dia X Enter Number of Meters in Order Quantity 36 AWG
Category
Material
Copper, Tin Plated
Manufacturer
AC Tasarim
Size, Supplied
0.078" (1.98mm, 5/64") - Inner Dia
Series
Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Number of Carriers
24
Part Status
Active
Wire Gauge - Ends
36 AWG