ABM8-25.000MHZ-B4Y-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 14,748
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 926
CTS-Frequency Controls
Würth Elektronik
WEC
Hosonic Electronic Co., Ltd
EPSON
EPSON
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM8-25.000MHZ-B4Y-T
DigiKey Part Number
535-ABM8-25.000MHZ-B4Y-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-25.000MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)