ABM10W-50.0000MHZ-4-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13807-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13807-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13807-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-50.0000MHZ-4-D1X-T3
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 4PF SMD
Detailed Description
50 MHz ±10ppm Crystal 4pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
cms-datasheet
 cms-datasheet
EDA/CAD Models
ABM10W-50.0000MHZ-4-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
4pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
50 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)