S-13A1E12-E6T1U3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A 6-HSOP
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13A1E12-E6T1U3
DigiKey Part Number
S-13A1E12-E6T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-13A1E12-E6T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.2V 1A 6-HSOP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
65dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Supplier Device Package
6-HSOP
Voltage Dropout (Max)
0.38V @ 300mA