2J0B15-915-C885G
DigiKey Part Number
4350-2J0B15-915-C885G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2J0B15-915-C885G
Description
DEBA 915/SIGFOX/LORA/LPWA/RFID/I
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox, Zigbee™ Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
2J Antennas
VSWR
2.4
Packaging
Bag
Return Loss
-8dB
Part Status
Active
Gain
3.3dBi
RF Family/Standard
General ISM
Power - Max
25 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
SMA Male
Frequency (Center/Band)
915MHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz
Height (Max)
1.890" (48.00mm)