BV301S15006
DigiKey Part Number
3388-BV301S15006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BV301S15006
Description
115V INPUT 0.6VA PWR XFMR
Detailed Description
0.6VA Power Transformer 115V Primary 15V Secondary 40mA Through Hole
Power - Max
0.6VA
Voltage - Primary
115V
Size / Dimension
32.80mm L x 27.80mm W
Voltage - Secondary (Full Load)
15V
Height - Seated (Max)
15.40mm
Current - Output (Max)
40mA