BV202S12006
DigiKey Part Number
3388-BV202S12006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BV202S12006
Description
PWR XFMR 0.6VA TH
Detailed Description
0.6VA Power Transformer 230V Primary 12V Secondary 50mA Through Hole
Power - Max
0.6VA
Voltage - Primary
230V
Size / Dimension
24.00mm L x 23.00mm W
Voltage - Secondary (Full Load)
12V
Height - Seated (Max)
19.50mm
Current - Output (Max)
50mA