MFR50SFTE52-432R
DigiKey Part Number
13-MFR50SFTE52-432RCT-ND - Cut Tape (CT)
13-MFR50SFTE52-432RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR50SFTE52-432R
Description
RES 432 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
432 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)