HHV-50JR-52-4M7
DigiKey Part Number
13-HHV-50JR-52-4M7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-HHV-50JR-52-4M7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-50JR-52-4M7
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HHV-50JR-52-4M7 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)