CQ0805FRNPOYBN150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
15 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors - High Frequency (CQ Series)
CQ0805FRNPOYBN150
DigiKey Part Number
CQ0805FRNPOYBN150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0805FRNPOYBN150
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NPO 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CQ0805FRNPOYBN150 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)