CQ0603BRNPOYBN3R9
DigiKey Part Number
13-CQ0603BRNPOYBN3R9TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0603BRNPOYBN3R9CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0603BRNPOYBN3R9DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0603BRNPOYBN3R9
Description
CAP CER 3.9PF 250V C0G/NPO 0603
Detailed Description
3.9 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CQ0603BRNPOYBN3R9 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)