CQ0603BRNPOYBN3R9 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CQ0603BRNPOYBN3R9 |
Description | CAP CER 3.9PF 250V C0G/NPO 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.9 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CQ0603BRNPOYBN3R9 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±0.1pF | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |