CQ0603BRNPO9BN2R5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
2.5 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors - High Frequency (CQ Series)
CQ0603BRNPO9BN2R5
DigiKey Part Number
13-CQ0603BRNPO9BN2R5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0603BRNPO9BN2R5
Description
CAP CER 2.5PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CQ0603BRNPO9BN2R5 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)