CQ0201BRNPO8BNR60
DigiKey Part Number
13-CQ0201BRNPO8BNR60TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0201BRNPO8BNR60
Description
CAP CER 0.6PF 25V C0G/NPO 0201
Detailed Description
0.6 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CQ0201BRNPO8BNR60 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)