CC1206KKX7RBBB221
DigiKey Part Number
311-4465-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4465-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4465-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KKX7RBBB221
Description
CAP CER 220PF 500V X7R 1206
Detailed Description
220 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KKX7RBBB221 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)