CC0805JFNPO9BN222
DigiKey Part Number
13-CC0805JFNPO9BN222TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805JFNPO9BN222CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805JFNPO9BN222DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JFNPO9BN222
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805JFNPO9BN222 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)