CC0402KRX7R0BB102 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 14,921
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
Similar
KEMET
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)