CC0402KPX7R9BB221
DigiKey Part Number
13-CC0402KPX7R9BB221TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0402KPX7R9BB221CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0402KPX7R9BB221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0402KPX7R9BB221
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC0402KPX7R9BB221 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)