CC0201KPX5R8BB103
DigiKey Part Number
13-CC0201KPX5R8BB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201KPX5R8BB103CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0201KPX5R8BB103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201KPX5R8BB103
Description
CAP CER 10000PF 25V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CC0201KPX5R8BB103 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)