CA0612KRX7R7BB104
DigiKey Part Number
311-2071-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-2071-1-ND - Cut Tape (CT)
311-2071-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612KRX7R7BB104
Description
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612
Detailed Description
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 16 V X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA0612KRX7R7BB104 Models
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
0.1µF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
16 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)