AS0805KRX7R9BB223 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AS0805KRX7R9BB223 |
Description | CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AS0805KRX7R9BB223 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |