AC0603JRX7R9BB332
DigiKey Part Number
13-AC0603JRX7R9BB332TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JRX7R9BB332CT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0603JRX7R9BB332DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603JRX7R9BB332
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)