AC0603JPNPO9BN221
DigiKey Part Number
13-AC0603JPNPO9BN221TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JPNPO9BN221CT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0603JPNPO9BN221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603JPNPO9BN221
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
220 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)