AC0603GRNPO9BN471 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 3,000
Datasheet
470 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
AC0603GRNPO9BN471
DigiKey Part Number
13-AC0603GRNPO9BN471TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603GRNPO9BN471
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)