Image for ESD53C105K4T2A-26 is not available
ESD53C105K4T2A-26
DigiKey Part Number
2266-ESD53C105K4T2A-26TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD53C105K4T2A-26
Description
TTP PENANG FINISHED
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)