ABM11W-27.0000MHZ-6-K1Z-T3
DigiKey Part Number
535-13869-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-27.0000MHZ-6-K1Z-T3
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz ±10ppm Crystal 6pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM11W-27.0000MHZ-6-K1Z-T3 Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)