WR06X3302FTL
DigiKey Part Number
1292-WR06X3302FTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WR06X3302FTLCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WR06X3302FTLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR06X3302FTL
Description
RES 33K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
33 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
WR06X3302FTL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)