Image for TT32X475K100CT is not available
TT32X475K100CT
DigiKey Part Number
1292-TT32X475K100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TT32X475K100CT
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Low Profile
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)