ST18B223K500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
KEMET
Datasheet
KEMET
Taiyo Yuden
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
ST18B223K500CT
DigiKey Part Number
1292-ST18B223K500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST18B223K500CT
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)