SH32B105K101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 34
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 139
Datasheet
YAGEO
In Stock: 0
YAGEO
In Stock: 3,983
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
SH32B105K101CT
DigiKey Part Number
1292-SH32B105K101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SH32B105K101CT
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)