Image for RFLPF1005040F0T is not available
RFLPF1005040F0T
DigiKey Part Number
1292-1657-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1657-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1657-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFLPF1005040F0T
Description
RF FILTER LOW PASS 1695-2180MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0.6dB
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Insertion Loss
0.6dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Part Status
Active
Height (Max)
0.020" (0.50mm)