Image for RFBPF1109060E0T is not available
RFBPF1109060E0T
DigiKey Part Number
1292-RFBPF1109060E0TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFBPF1109060E0T
Description
RF FILTER BAND PASS 1.58GHZ 5SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.58GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 60MHz Bandwidth 1.9dB 5-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Insertion Loss
1.9dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
5-SMD, No Lead
Frequency
1.58GHz Center
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Bandwidth
60MHz
Height (Max)
0.028" (0.70mm)