RF18N1R2A500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.2 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
RF18N1R2A500CT
DigiKey Part Number
1292-RF18N1R2A500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF18N1R2A500CT
Description
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)