MT15N220F100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MT15N220F100CT
DigiKey Part Number
1292-MT15N220F100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MT15N220F100CT
Description
CAP CER 22PF 10V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)