1812B272J202CT
DigiKey Part Number
1292-1812B272J202CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B272J202CT
Description
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2700 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)