1812B222K302CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812B222K302CT
DigiKey Part Number
1292-1812B222K302CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B222K302CT
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812B222K302CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)