1808N221G302CT
DigiKey Part Number
1292-1808N221G302CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808N221G302CT
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±2% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)