1210N680G202CT
DigiKey Part Number
1292-1210N680G202CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210N680G202CT
Description
CAP CER 68PF 2KV C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±2% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)