1210B334K101CT
DigiKey Part Number
1292-1210B334K101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210B334K101CT
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210B334K101CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)