1206B473M201CT
DigiKey Part Number
1292-1206B473M201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206B473M201CT
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
Detailed Description
0.047 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)