0805N332F500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 8,600
Datasheet
3300 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805N332F500CT
DigiKey Part Number
1292-0805N332F500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805N332F500CT
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805N332F500CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)