0805N2R7C201CT | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1292-0805N2R7C201CTTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0805N2R7C201CT |
Description | CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.7 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±0.25pF | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |