0805B472K101CT
DigiKey Part Number
1292-1581-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1581-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1581-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805B472K101CT
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805B472K101CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)