0603N102F500CT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 47,682
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 26,338
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)