0201X103J6R3CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±5% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
0201X103J6R3CT
DigiKey Part Number
1292-0201X103J6R3CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201X103J6R3CT
Description
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 0201
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0201X103J6R3CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)