Y507715K0000T0L
DigiKey Part Number
Y507715K0000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y507715K0000T0L
Description
RES 15K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 kOhms ±0.01% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y507715K0000T0L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.430" (10.92mm)