Y4793500R000V0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
500 Ohms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Y4793500R000V0L
DigiKey Part Number
804-Y4793500R000V0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4793500R000V0L
Description
RCK02A 500R000 0.005%
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)