Y4725281R000B9L | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 804-Y4725281R000B9L-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Y4725281R000B9L |
Description | V/N 302073ZT 281R000 0.1% |
Manufacturer Standard Lead Time | 35 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 281 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Moisture Resistant, Non-Inductive |
Series | Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C |
Packaging Bulk | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial - 4 Leads |
Tolerance | Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm) |