Y406320K0000Q0R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Y406320K0000Q0R |
Description | RES SMD 20K OHM 0.02% 1/2W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 kOhms ±0.02% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | Y406320K0000Q0R Models |
Category | Features Moisture Resistant, Non-Inductive |
Mfr | Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 225°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm) |