Y402410K0000Q5W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
10 kOhms ±0.02% 0.3W Chip Resistor Nonstandard Non-Inductive Metal Foil
Y402410K0000Q5W
DigiKey Part Number
804-Y402410K0000Q5W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y402410K0000Q5W
Description
V/N 303264 10K000 0.02% B W 1571
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Resistance
Size / Dimension
0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)